Přihlásit se

BLOG

Látky z Bologně

Vytvořeno: 14. listopadu | 2018 |

Právě dorazily přenádherné viskozy z italské Bologně. Lehounké, splývavé, ideální na šaty

Kde koupíte

Vytvořeno: 12. října | 2018 |

Šaty můžete osahat a zkusit v Takkam Desing shop v Příbrami.

Údržba a praní šatů

Vytvořeno: 31. července | 2018 |

Hlavním důvodem, proč některé kolegyně a známé nenosí šaty je prý jejich údržba.

O víkendu jsem na Design marketu v Praze prodávala svoje šaty a je pravda, že byl chvílemi zmatek u stánků a ani já ani moje pražská spojka (kdo byl, bude vědět :)-dcera) jsme nestihly upozornit na jejich údržbu.

Je samozřejmostí, že koupený materiál na šaty vždy peru a zkouším jeho stálost a kvalitu. Někdy se stane, zvlášť u viskozy se světlým podkladem, že lehce pouští. Žádný strach, barvy se musí jak já říkám na látce “ustálit”.

Moje rada:
1. nikdy nenechávejte šaty dlouho namočené ležet v pracím prášku
2. perte v pračce na 30°C nebo v ruce
3. nejlepší je prací gel, je šetrnější
4. pokud máte v podpaží “koláče” stačí lehce promnout mýdlem
5. nakonec propláchněte ve studené vodě
6. šaty lehce promačkejte, pověste na ramínko ven

Uvidíte, že to není žádné drama, šatky budou voňavé a při šetrném praní nemusíte ani žehlit.

Budeme tam!

Vytvořeno: 24. července | 2018 |

Moje poprvé, těším se a zároveň zvu na krásnou akci.

Nová kolekce

Vytvořeno: 10. května | 2018 |

Začalo to úplně nevinně.

Nemohla jsem sehnat šaty – úzký pas, slovanské boky neseděly ani do úpletu ani do krátkých pytlíkům a materiál?

Odjakživa jsem milovala filmy pro pamětníky, eleganci i naivitu starých časů.

Tři roky jsem zkoumala a pak otevřela první VA na jihu Čech. V té době jsem shromáždila šaty různých střihů od dvacátých po sedmdesátá léta.

Teď je obchod uzavřen ale krásné střihy a materiál původních šatů mě  inspirovaly tvořit dál a baví mě propojovat staré s novým. Nyní pracuji na kolekci 40s.  Jednoduchá, lehce nabíraná, letní.

 

Vintage art pokračuje

Vytvořeno: 1. srpna | 2017 |

Doháním resty za poslední půlrok.

V dubnu jsem uzavřela obchod v České, další 2 měsíce vyřizovala papíry, odhlášky, přihlášky a vůbec mi z těch papírů šla hlava kolem.

Udělat si tak pořádek, to bych chtěla.

Doprodávám poslední vintage, s uzavřením obchodu jsem ztratila zákaznice, které mi vintage kousky nosily.

A vůbec, chci změnu. Proto došívám, vymýšlím, užívám léta.

Už jsem se rozhodla, budu šít vlastní sukně a šaty, to mě fakt baví. Přírodního materiálu jako je bavlna, len a hedvábí není nikdy dost. A šatů taky ne.

Taky jezdím na trhy, poznávám nové lidi, užívám jízdu na historickém kole s Podšumavanem a spolupracuji s Muzeem veteránů v Nové Bystřici.

Přeju Všem krásné léto a nezapomeňte: Vintage art jede dál!!!!!!

Vaše Petra

Fruity Beauty Bags

Vytvořeno: 10. července | 2017 |

Šťavnaté ovoce a prázdniny. Můžete je mít všude s sebou. Jednoduše si je ušijete – taštičky na kosmetiku nebo jiné maličkosti. Jako doplněk k letním šatům 🙂

12

4
5
6
7
8
9
10
11
12

Šablona ke stažení:

http://assets.burdastyle.com/patterns/print_at_homes/000/006/105/Download-Pattern-Fruit-Bags_original.pdf?1495209183

Zdroj: burda. com

O značce Collectif

Vytvořeno: 19. června | 2017 |

Proč právě značka Collectif London?

Líbí se mi, že si šaty sami navrhují i šijí. Materiál je kvalitní, bavlna je pevná a ve většině případů elastická, což oceňuji při pohybu i nějakém tom špíčku navíc.

Dezén látek je pestrý, myslím, že si vybere opravdu každý. Neobjednávám ve velkém množství, taky nejsem ráda, když vidím svoje šaty na někom jiném.

A hlavně – vše je na svém místě –  jak zipy tak švy, nekroutí se, kolové sukně nejsou cípaté, střihy jsou dobře promyšlené a….sedí.

Důležité je aby se líbily Vám – zákaznicím.

 

 

Informace pro zákaznice

Vytvořeno: 30. května | 2017 |

Bojíte se, že nebudou vybrané šaty sedět? Chcete šaty jako dárek? Zjistit, z jakého jsou materiálu? Není nic jednoduššího, než mě kontaktovat. Přijedete za mnou a u dobré kávičky vyzkoušíme, popřípadě doladíme, upravíme. Budu se na Vás moc těšit 🙂 Petra

Nejbližší akce VA

Vytvořeno: 26. května | 2017 |

Kde můžete v nejbližší době vidět naše šatičky?

27. 5. a 5. 8. na Lázeňských slavnostech v Třeboni na náměstí

27. 5. na Otevírání sezony v muzeu veteránů v Nové Bystřici, kde organizujeme přehlídku historických šatů.

24. 6. Prodejní akce v Třeboni

17. a 18. 11. 2017

Prádlo pod retrošaty

Vytvořeno: 16. května | 2017 |

Prádlo se postará o to aby šaty sedly co nejdokonaleji. Linii padesátek udává štíhlý pas a oblé boky.

Něco málo z historie:

 Zdroj: http://turnyra.blogspot.cz/2013/05/spodni-pradlo-v-50-letech.html
Zdroj:http://turnyra.blogspot.cz/2013/05/spodni-pradlo-v-50-letech.html

Základem jsou kalhotky do pasu, ledacos skryjí a hlavně nepůlí tělo v oblasti boků. Samozřejmostí jsou i punčocháče do pasu.

Ideální boky i pas vytvoří podvazkový pás, který by měl sahat též do pasu. Punčochy se švem jsou dokonalé k prodloužení nohou. Aby se švy nekroutily, umístí se pod sponu.

Navštívila jsem OP prádlo v Panské ulici, vysvětlila co potřebuji a paní majitelka Klára Heřmánková mi doporučila prádlo v tělové barvě.

 

 

Oblékání podvazků vyžaduje určitou zručnost, není to ráno vstát, natáhnout punčocháče a úpletové šaty. Ale věřte, ten pocit stojí za to. Podvazky jsem nevybrala, oblíbené mám od www.riwaa nerona.com/

              Všechny retro šaty jsou šité bez podšívky, Pod šaty patří spodnice čili kombiné, které vyhladí další nerovnosti. Šatky po těle sklouznou, nelepí se a sukně se krásně nese. U kombiné je třeba vybírat větší výstřih aby nic nevykukovalo. Na slavnostnější okamžiky můžeme obléknout bohatší spodničku, třeba tylovou.

Cesta za restaurováním

Vytvořeno: 13. dubna | 2017 |

Nedávno jsem přijala nabídku k milé návštěvě. Paní Ludmila Dominová z Hluboké nad Vltavou mě pozvala do svého království plného krajek, výšivek, háčkování, panenek, prostě všeho, co se ručních prací týče.

Její hlavní specialitou je již zaniklá technologie – výšivka rybí šupinou. Je to její srdcovka. Já zaplesala, že se přiučím něčemu novému a hlavně jsem věděla, že paní Ludmila rekonstruuje staré kroje a hedvábné vlajky. Své umění si nenechává pro sebe nýbrž je zájemcům o tyto techniky předává dál. Restaurování je tvrdý oříšek, zabere hooodně času a teď je jen na mně, jak se s tím poperu.

Podívejte se na tu krásu…

Krásky Vintage art

Vytvořeno: 13. dubna | 2017 |

České, nositelné, kvalitní vintage je u nás dochováno jen zlomek. Na rozdíl od zahraničí u nás od 50. let  téměř neexistovalo návrhářství, jen pár známých salonů a šilo se především doma.

Krásky Vintage art Kristýna, Stáňa a pohledný gentleman Filip pro nás nafotili (foto Aneta) kolekci šatů 30. a 40. let. Šaty pochází od dámy – rodačky z Budějovic, šité především v místních salonech. Postupně shlédnete šatky z hedvábí, krajek a vlny, většina putuje do obchodu v České na prodej a do půjčovny.

Mnohé zákaznice šaty milují, bohužel nemají odvahu je obléknout a kousky končí ve skříni. Posuďte sami, jak se krásky s tímto vyrovnaly a vytvořily  nostalgii i eleganci, v dnešní době tak vyhledávanou.

Nejnovější příspěvky